Dota 2 Anime Dizi Hakkında Bilgiler | Oyun Gezgin - Türkiye'nin Oyun Forumu

Dota 2 Anime Dizi Hakkında Bilgiler

• Konbuyu başlatan Batwo
  • Başlangıç tarihi
  • 210
  • Okuma süresi: 1:26

Batwo

Bronz Üye
Tepkiler
10
Discord
Batwo#0208
Netflix ve Valve işbirliği ile, DOTA hayranlarını sevindirecek ve aynı zamanda DOTA'ya olan ilgiyi arttıracak bir anime serisi geliyor.

dota-dragons-blood-artwork.jpg

17 Şubat 2021 tarihinde ilk duyurusu yapılan DOTA: Dragon's Blood anime serisi 25 Mart 2021 tarihinde izleyicileriyle buluşuyor. DOTA ile aynı evreni paylaşan bu anime serisinde oyundan aşina olduğumuz bazı terimler ve karakterlere de yer verilecek. Zaten tanıtım videolarında da Dragon Knight Davion, Moon Princess Mirana ve birkaç farklı karaktere daha yer verildiği göze çarpıyor.

Serinin konusunu özetlemek gerekirse; DOTA: Dragon's Blood, dünyayı kötülüklerden arındırmaya çalışan bir şövalyenin hikayesini konu ediyor. Davion, dünyayı kötülüklerden korumaya çalışan ünlü bir ejderha şövalyesidir. Görevini yerine getirmeye çalışırken kadim bir Eldwurm ile yaşadığı karşılaşma ve hemen ardından asil Prenses Mirana ile yollarının kesişmesiyle Davion kendisini türlü maceraların içinde bulur.

Anime serisinin arkasında çok başarılı işler yapmış bir ekip bulunuyor. Daha önce The Legend of Korra, Voltron: Legendary Defender, Kipo and the Age of Wonderbeasts ve Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge gibi yapımlara da imza atan Güney Kore merkezli Studio MIR firması, DOTA: Dragon's Blood anime serisinde de aynı başarıyı devam ettirmek isteyecektir.

25 Mart 2021 tarihinde Netflix'teki yerini alacak serinin 1. sezonunun 8 bölümden oluşacağı da edinilen bilgiler arasında. Seri için yayınlanan tanıtım videolarına aşağıdan göz atabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: YigitReisOfficial

emirtemur

Altın Üye
Tepkiler
165
Branşı
Discord
Emir Temur#2084
Güzel bir konu olmuş, açıklama yazıları biraz daha büyültülebilir.
Kaleminize sağlık!

YigitReisOfficial

❤️ 1881-193∞ 💙
Emektar Üye
Altın Üye
Tepkiler
626
Discord
Yiğit Efe Okur#4353

Netflix'de animesinin olduğunu bilmiyordum, sağ olasın.

• Beğen
Tepkiler: Batwo